Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Česko slaví první medaili, dorostenci vybojovali stříbro

Hned v první disciplíně, za kterou se v Brně v rámci Mistrovství světa v kuželkách 2014 rozdávaly medaile, získala Česká republika stříbro. Smíšený dorostenecký pár Natálie Topičová a Jan Bína uhrál ve sportovní disciplíně Světového poháru U18 celkem 1202 bodů a jen o 8 kuželek nestačil na první pár Katalin Toth – Janos Brancsek z Maďarska.

Třetí místo v disciplíně, v níž každý z páru absolvuje 120 hodů sdružených a výsledné pořadí určí součet výkonů, obsadili reprezentanti Srbska Kristina Ljubenkovic a Alen Kujundzic.

„Zlatá medaile byla blízko, nepovedly se mi ale poslední dva hody do plných, ve kterých jsem měla pouze trojku. I tak ale máme ze stříbrné medaile velkou radost. Bylo to totiž náročné absolvovat dvě stodvacítky během jednoho dne, ke konci už jsem byla unavená,“ řekla za stříbrné duo Natálie Topičová. Šestnáctiletá česká reprezentantka se mimo disciplínu soutěžních párů probojovala i do finále jednotlivců. V dnešní kvalifikaci předvedla totiž druhý nejlepší výkon mezi dívkami (617 bodů), a zítra tak může opět útočit na stupně vítězů. Janu Bínovi chyběly k postupu do finále tři kuželky a obsadil ve dvanáctičlenném poli desátou pozici.

Finále jednotlivců IX. Světového poháru U18 se koná ve středu 13. května od 10 hodin do 12 hodin, ve 12:20 budou dekorováni medailisté. Od 20 hodin pak ve sportovní hale Vodova bude probíhat slavnostní zahájení Mistrovství světa U23 (juniorská kategorie).

Česko slaví první medaili, dorostenci vybojovali stříbro

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.