Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Světový pohár U18 byl slavnostně zahájen

V neděli 11. května se v podvečer rozezněly slavnostní famfáry a za přítomnosti ředitele Mistrovství světa a předsedy Česká kuželkářské asociace, místopředsedy FIQ Jiřího Jančálka, mezinárodních rozhodčích a ostatních hostů byl zahájen IX. Světový pohár kategori U18.

Po vztyčení vlajky FIQ složila za mladé sportovce slib česká reprezentantka Natálie Topičová. Pro všechny zúčastněné pak bylo připraveno vystoupení streetdance skupiny z Brna a BezMasakru.

Pondělní ráno pak patřilo už sportovcům přímo v akci na dráze. V 9 hodin rozehrála první osmička kvalifikaci jednotlivců. Z celkem dvanácti chlapců a dvanácti dívek postupovalo v disciplíně 120 hs osm v každé kategorii do středečního finále. Nejlepší výkon předvedl Martin Janits z Rakouska (623 bodů), jen o tři kuželky méně zaznamenala v celkovém součtu Chorvatka Klara Sedlar (620 bodů), následována Natálii Topičovou hájící barvy České republiky (617 bodů). Šestnáctiletá hráčka z TJ Valašské Meziříčí tak postoupila z druhého místa do finále.

Jen tři kuželky naopak chyběly k postupu mezi nejlepší osmičku Janu Bínovi. Výkonem 575 bodů obsadil 10 příčku.

Program finále jednotlivců U18 začíná ve středu 12. května od 10 hodin, vítězové budou dekorováni ve 12:20. Vstup je pro všechny diváky zdarma.

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.