Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Natálie Topičová ovládla soutěž dorostenek

Na stupínek nejvyšší dosáhla v dnešním finále jednotlivců v rámci Světového poháru U18 v kuželkách česká reprezentantka Natálie Topičová. Poté, co v disciplíně 120 hs postoupila mezi nejlepší osmičku náhozem 617 bodů druhým nejlepším výkonem předvedla dnes 643 bodů a získala suverénně zlatou medaili. Navázala tak na včerejší stříbro ze soutěže smíšených párů.

„Odvézt si dvě medaile, to je neuvěřitelný zážitek a jsem moc ráda, že to takto dopadlo. Dnes o té zlaté rozhodla první šedesátka, která se mi nadmíru povedla, tolik jsem ještě netočila. Také mi pomoha podpora fanoušků, atmosféra byla parádní a vyhovuje mi domácí prostředí, ve kterém mě ostatní vyhecují. O 23 bodů jsem překonala svůj dosavadní osobní rekord, takže jsem spokojená,“ řekla Natálie Topičová, která v 16 letech bude hájit české barvy i v následujících dnech na Mistrovství světa U23. Druhé místo mezi dorostenkami obsadila Slovinka Patricija Bizjak (589), bronz putuje do Chorvatska zásluhou Kláry Sedlar (586).

Chlapecká část finále Světového poháru U18 byla bez české účasti. O kvalitní výkon se postaral náhozem 649 bodů reprezentant Srbska Alen Kujundzic, druhý skončil Martin Janits z Rakouska (600), třetí místo obsadil Radu Gabriel Balaban z Rumunska (593).

Na závěr dvoudenního zápolení dorostenců a dorostenek byla vyhlášena Česká republika jako nejúspěšnější národ IX. Světového poháru U18.

Dnes večer ve 20 hodin proběhne slavnostní zahájení Mistrovství světa U23. Do Brna v této kategorii zamířilo celkem 128 sportovců, kteří se do neděle 18. května utkají o devět sad medailí. Program začíná ve středu 14. května už v 7:30 ráno soutěží družstev juniorek.

Natálie Topičová ovládla soutěž dorostenek

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.