Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Družstvo juniorek zahájilo MS U23 v kuželkách druhým místem

První hrací den dnes absolvovala v Brně družstva žen do 23 let na Mistrovství světa v kuželkách. Šestice českých reprezentantek ve složení Nikola Tatoušková, Natálie Topičová, Ludmila Johnová (kterou od 61. hodu vystřídala Markéta Hofmanová), Zuzana Musilová, Renáta Navrkalová a Markéta Jandíková zaznamenala v celkovém součtu 3475 bodů a obsadila stříbrnou příčku. Potřetí za sebou předvedla výborný výkon dorostenka Natálie Topičová, tentokrát náhozem 615 bodů. O 32 kuželek méně pak shodily Jandíková s Navrkalovou. Ze zlaté medaile se radují Němky, bronz putuje do Slovinska.

„Jsme moc spokojené. Ani jsme v to nedoufaly, protože po třetím náhozu jsme střídaly a čtvrtý nához jsme měly slabší, 553 bodů. Bylo tak na mě a Markétě, abychom to strhly na svou stranu, ale 583 bodů nebylo z nejlepších. Mysleli jsme si, že to nebude stačit. Chorvatky a také Slovinky nám ale v závěru pomohly. Je to pro nás velký úspěch, protože naposledy měly juniorky medaili v roce 2008 v Zadaru a až nyní jsme na ně navázaly,“ řekla třiadvacetiletá Renata Navrkalová, která na Mistrovství světa nastoupí i za ženskou reprezentaci.

V pátém náhozu předvedla vynikající výkon Slovinka Sara Gorjanc, výkonem 670 bodů se přiblížila k juniorskému světovému rekordu, který činí v disciplíně 120 hs 672 bodů. Nejlepší světový výkon ale přesto padl. V součtu všech hodů Německo stanovilo nové maximum na 3577 bodů.

Družstva juniorů vstoupí do programu svého šampionátu zítra. Od 7:30 rozehrají ve sportovní hale Vodova soutěž šestičlenných týmů. Vítězové budou známi okolo deváté hodiny večer.

Družstvo juniorek zahájilo MS U23 v kuželkách druhým místem

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.