Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Družstvo juniorů na medaile nenavázalo, skončilo čtvrté

Do programu Mistrovství světa v kuželkách 2014 kategorie U23 se dnes zapojil i tým juniorů. Česká šestice ve složení Zdeněk Ransdorf, Rostislav Gorecký, Ondřej Topič, Ladislav Urban, Michal Pytlík a Jiří Vícha na stříbrnou medaili svých kolegyň ze včerejška ale nenavázala a skončila těsně pod stupni vítězů.

Pět z šesti českých juniorů předvedlo výkony nad hranicí 600 bodů, v konečném účtování však součet 3678 nestačil na třetí Slovensko (3731 bodů). Druhý nejvyšší součet bodů předvedlo Maďarsko (3769 bodů) a nejlepším družstvem byla dnes v brněnské hale Vodova reprezentace Srbska, navíc opět v novém světovém rekordu juniorské kategorie, který nyní činí 3890 bodů.

„Rozhodovaly jako vždy na této úrovni maličkosti, na medaili nám chybělo padesát kuželek. Kluci ale podali výborný výkon, jsem na ně hrdý. Řekl jsem jim, ať udělají přes 3600 bodů a udělali jich 3678. Chybělo nám tak jen patnáct kuželek k českému rekordu, takže jsem opravdu spokojený,“ hodnotil bezprostředně po posledním náhozu v podobě 631 bodů Jiřího Víchy, trenér českých juniorů Aleš Staněk.

Páteční program MS U23 začíná v 8 hodin soutěží tandemů žen a tandemů mužů. Hraje se již vyřazovacím způsobem. Nejlepší dvojice se tak proti sobě postaví ve finále v cca 16:45.

Družstvo juniorů na medaile nenavázalo, skončilo čtvrté

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.