Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

V soutěži tandemů U23 jsou mistry světa Němky a Chorvati

V soutěži tandemů juniorek a juniorů dnes na Mistrovství světa v kuželkách vybojovali tituly reprezentantky Německa a reprezentanti Chorvatska. Ze čtyř českých dvojic postoupili jen Zuzana Musilová – Ludmila Johnová a Ondřej Topič – Jiří Vícha do druhého kola, kde ale nestačili na chorvatskou resp. polskou dvojici.

Soutěžní disciplína tandemů na 2×30 hs se hraje systémem střídání hráčů z dvojice po každém hodu. Po třiceti hodech sdružených získává bod dvojice s větším počtem sražených kuželek a vymění si se soupeři dráhu. V případě že je po druhém náhozu vyrovnaný stav 1–1 na dráhy, hraje se tzv. náhlá smrt. V ní má každý hráč jeden hod do plných a vítězí dvojice s větším počtem sražených kuželek.

I dnes bylo v brněnské hale Vodova překonáno světové maximum, a to hned třikrát. Původní hodnotu 176 v náhozu třiceti kuželek posunuli nejprve Slováci Erik Kuna a Peter Nemček na 183 a vzápětí Poláci Adrian Szulc a Mikolaj Konopka na 189. Ve finále juniorek pak navíc vítězky z Německa stanovily maximum na 174 bodů. „Fanoušci, kterých zavítalo od startu soutěží juniorů do sportovní haly už téměř šest set, musí být spokojeni. Viděli zatím každý den překonaný světový rekord a i soutěžní disciplíny tandem a sprint jsou díky vyřazovacímu způsobu hry divácky atraktivní,“ řekl ředitel Mistrovství světa v kuželkách 2014 Petr Vaňura.

V sobotu pokračuje program MS U23 od 8 hodin smíšenými tandemy a soutěží ve sprintu juniorek a juniorů.

V soutěži tandemů U23 jsou mistry světa Němky a Chorvati

V soutěži tandemů U23 jsou mistry světa Němky a Chorvati

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.