Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Smíšený juniorský tandem Jandíková–Gorecký slaví stříbro

Hned v úvodu sobotního programu Mistrovství světa v kuželkách kategorie U23 slaví český smíšený juniorský tandem Markéta Jandíková a Rostislav Gorecký stříbrné medaile. Z osmi startujících párů postupně vyřadili duo ze Slovenska, Rumunska a Makedonie. Jen v dramatickém finále nestačili na Maju Djukic a Davida Lainscaka ze Srbska, kterým podlehli 0–2.

Disciplína tandemů se boduje za vítězství na dráze. O prvním bodu pro Srbsko přitom rozhodla jediná kuželka. Po výměně drah už ale soupeři české dvojice dominovali. „V první rundě rozhodoval jeden hod, takže to nebyl moc dobrý pocit. Poté se nám ale stejně nepovedla druhá třicítka, ale i tak jsme moc spokojené. Je to skvělé, že máme medaili,“ řekla bezprostředně po finále 23letá Markéta Jandíková z Valašského Meziříčí, která má už z letošního šampionátu stříbro v soutěži družstev juniorek a loni v Maďarsku vybojovala s ženami i stříbro v družstvech.

Naopak první medaili na Mistrovství světa znamená dnešní stříbro pro Rostislava Goreckého. „Finále byl už náš čtvrtý nához, trochu nám docházely síly. Rozhodující moment byl pro nás v druhém náhozu, kde jsme na náhlou smrt 14:12 porazili Rumuny. Semifinále už jsme poté zvládli, protože Makedonci nebyli tak dobří, jak jsme očekávali. Ve finále si vítězství pak už Srbové zasloužili,“ hodnotil průběh dnešní soutěže smíšených tandemů 17letý Gorecký, hájící jinak klubové barvy TJ Sokola Luhačovice.

Druhá česká dvojice Markéta Hofmanová s Ladislavem Urbanem procházeli soutěží dramatičtěji. Dvakrát postoupili díky lepšímu skóre v hodech na tzv. náhlou smrt, v semifinále pak nestačili na pozdější vítěze. Společně s Makedonci tak obsadili třetí pozici.

Dnes probíhá ještě sprint, ve kterém má Česká republika tři juniorky a dva juniory. Finále je na programu okolo 18 hodiny.

Smíšený juniorský tandem Jandíková–Gorecký slaví stříbro

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.