Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Kuželkáři rozehráli kvalifikaci jednotlivců

První hrací den hlavní kategorie Mistrovství světa v kuželkách absolvovala kvalifikaci soutěže jednotlivců na 120 hodů sdružených pětice českých reprezentantů. V ženách předvedla nához 626 Hana Wiedermannová, mezi muži byl z Čechů nejlepší Jan Kotyza výkonem 652.

Po polovině startovního pole je Wiedermannová na druhém místě, následována třetí Lucií Vaverkovou, která ve svém kole porazila i světovou rekordmanku Barbaru Fidel ze Slovinska. „S výkonem 617 jsem spokojená, na postup by to mělo stačit. První půlka byla z mé strany výborná, poslední dvě dráhy už nebyly tak dobré, byly tam rezervy. Těší mě ale, že jsem porazila Barbaru Fidel i další špičkovou hráčku Corinnu Kastner z Německa,“ hodnotila svůj výkon v kvalifikaci 28letá Lucie Vaverková z Rosic, která jinak hájí klubové barvy KSV Wiener Linien.

Další Češka Olga Bučková (607) je zatím devátá. Mezi muži je dosud nejvýše Jan Kotyza na 6. místě, Radek Hejhal (629) čtrnáctý. Zítra od 8:30 hodin kvalifikaci dohrává dalších 32 mužů a také žen. Celkem 32 v každé kategorii jich pak postupuje do vyřazovacích bojů. Ty pokračují ve čtvrtek 22. května poté, co o den dříve svedou reprezentanti sedmnácti zemí světa boj o medaile v soutěži smíšených tandemů a také sprintu. Nominace pro sprint vzejde právě z výkonů v kvalifikaci 120 hs, přičemž česká výprava má tři místa pro reprezentantky a jedno mužské místo.

MS Brno 2014

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.