Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Lucie Vaverková je mistryní světa ve sprintu

První dvě soutěžní disciplíny Mistrovství světa v kuželkách mají po dnešku své vítěze. Ve sprintu žen vybojovala titul Lucie Vaverková. Česká reprezentantka ve finále porazila až po druhém tříhodovém rozstřelu Maďarku Anitu Mehesz.

„Pocity jsou skvělé. Hlavně musím říct, že publikum bylo perfektní, když jsem dohrála, tak všichni stáli, to bylo úžasné. Rozstřel byl hodně nečekaný, protože soupeřka musela hodit devítku a tu také dala. To jsem byla překvapená a musela se znovu zkoncentrovat na další tři hody. Ona začala lépe, ale já jsem dala dvě hodovky, takže skvělé,“ řekla Lucie Vaverková, která rozšířila svou dosavadní sbírku tří zlatých, osmi stříbrných a osmi bronzových medailí. „Tento úspěch řadím možná úplně nejvýš nebo je alespoň srovnatelný se stříbrem z kategorie jednotlivců z roku 2010. Sprint je přece jen jednodenní disciplína, takže se to trochu liší, ale každopádně je to super,“ dodala vítězka.

I mužské finále rozhodovala tzv. náhlá smrt. Úspěšnější než Nicolae Lupu z Rumunska byl slovenský reprezentant Ivan Čech.

Další česká reprezentantka ve sprintu, obhájkyně dvou předchozích titulů z let 2012 a 2010, Hana Wiedermannová se neprobojovala ze čtvrtfinále, stejně jako Radek Hejhal. Ve smíšeném tandemu pak čeští reprezentanti skončili mezi šestnáctkou.

Čtvrtek patří v hale Vodova vyřazovacím bojům v hlavní disciplíně jednotlivců o postup mezi nejlepší šestnáctku. Dana Wiedermannová nastupuje na dráhu v 9 hodin, poté v 10:10 poměří navzájem síly české reprezentantky Vaverková s Kantnerovou, dále hraje Hana Wiedermannová, Olga Bučková a Renata Navrkalová. Program uzavře od 17:10 opět duel dvou českých reprezentantů Miroslava Jelínka proti Janu Kotyzovi.

MS Brno 2014

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.