Mistrovství světa v kuželkách 2014 – Brno, Česká republika

Maskot MS 2014
  • CZ
  • DE
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr

Světovými šampiony jsou Beisser a Kakuk, Česko slaví bronz

Šampionát v kuželkách dnes v Brně vyvrcholil souboji o medaile v hlavní kategorii na 120 hs. Z titulu mistrů světa se raduje Němka Sina Beisser a Maďar Levente Kakuk.

Ke zlaté medaili ze sprintu dnes přidala v královské disciplíně bronzový kov česká reprezentantka Lucie Vaverková. V semifinále proti Sině Beisser z Německa ji při rovnosti výsledku 2:2 na drahách dělilo od postupu šest kuželek v celkovém součtu. „Myslím si, že rozhodla třetí dráha, kde jsem měla slabou dorážku, byly tam těžké figury. Tam měla soupeřka pár lepších hodů a dostala se do vedení,“ řekla po semifinále nejúspěšnější Češka na šampionátu Lucie Vaverková. „Teď se mi celý šampionát hodnotí dost těžko, převládá zklamání z toho, že jsem se nedostala do finále. Na domácí mistrovství ale budu vzpomínat v dobrém, protože získat dvě medaile v jednotlivcích, to se nestává často,“ dodala 28letá rodačka z Rosic.

Dnešní program sledovalo v hale Vodova šest set diváků, ke sportovním úspěchům české výpravy se tak přidala i spokojenost organizátorů. „Získali jsme napříč kategoriemi osm medailí, z toho tři zlaté, padlo sedm světových rekordů, včetně toho mužského v hlavní kategorii, takže po sportovní stránce jsme velmi spokojení. A i jako organizátoři máme jen dobré ohlasy, včetně těch od zahraničních výprav. Nad naše očekávání byla v neposlední řadě i návštěvnost. Během dvou týdnů si našly cestu do haly tři tisíce diváků, což je krásné číslo,“ řekl ředitel MS v kuželkách Petr Vaňura.

O tečku mistrovství se postará v neděli soutěž hendikepovaných kuželkářů. V rámci Mezinárodní velké ceny Brna poměří od 10 hodin své síly zrakově postižení, od 14 hodin pak tělesně postižení.

MS Brno 2014

MS Brno 2014

Šampionát se nekonal v Brně poprvé. Světové kuželky se tu hrály již před 32 lety — v brněnské hale Rondo se uskutečnilo MS družstev. Česká reprezentace získala díky ženám stříbrné medaile, muži skončili těsně pod stupínky vítězů na čtvrté pozici.